❗️❗️DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY ❗️❗️ Objednávky klasicky přijímáme jen potvrzení se může protáhnout a následná expedice také, proto prosíme o trpělivost je to z důvodu velkého zájmu o naše služby. Tím pádem i telefonní linky budou hůře dostupné, ale na email se budeme snažit odpovědět v co nejkratším termínu, ale i zde prosíme o trpělivost. !! !! Doporučujeme nás spíše kontaktovat e-mailem NEŽ TELEFONICKY !!

Sada Discovery Basics EK90 pro průzkumníka

Kód: PE5740152
Neohodnoceno
Značka: Discovery
2 006 Kč
Skladem v E-shopu (>5 ks)
Průzkumnická sada pro pobyt a výzkum hmyzu ve volné přírodě, zahrnuje binokulár, SOS píšťalku, kompas, náramek s křesadlem, 2 vysílačky, čelovou LED svítilnu, lupu, síťku na motýly, sběrnou nádobu, pinzetu, 6 hmyzích napodobenin a sportovní vak. Mix barev

Detailní informace

akce pro registrované
Akční ceny
Pro registrované zákazníky máme akční nabídky se slevami až 15% nebo akční cenou jen pro Vás. Akce se vztahují jen na platbu hotově nebo převodem. Bližší informace na info@megabike-cyklo.cz

Detailní popis produktu

Známý televizní kanál Discovery Channel informuje, baví a inspiruje své diváky na celé zeměkouli o světě kolem nás v celé své kráse plné úžasné rozmanitosti. S hrdostí vám tak představujeme řadu biologických výrobků Discovery Basics, které vyrábí společnost Levenhuk pod záštitou této slavné značky.

Dětská průzkumnická sada Discovery Basics EK90 Explorer Kit je určená pro všechny malé zvídavce, kteří se chtějí ve své dospělosti stát uznávaným biologem. Skládá se hned z několika vysoce praktických pomůcek pro pobyt a výzkum ve volné přírodě – binokulární dalekohled, 2 vícekanálové vysílačky, nouzová píšťalka, kapalinový kompas, lupa, síťka na motýly, nádoba na hmyz, pinzeta, 6 hmyzích hraček, LED svítilna, náramek s křesadlem a sportovní vak s uzavíráním na šňůrky. Jedná se tak o nesmírně užitečný studijní set, který vám nesmí chybět, pokud rádi trávíte čas pozorováním drobného hmyzu nebo jiných živočichů.

Dětská přírodovědná sada Discovery Basics EK90 Explorer Kit je určená pro všechny malé zvídavce, kteří se chtějí stát uznávaným biologem

Hlavní přednosti

 • Průzkumnická sada Discovery Basics EK90 je určená pro všechny malé zvídavce
 • Pomůže vaší ratolesti stát se expertem na přežití nebo uznávaným vědcem
 • Obsahuje praktické pomůcky pro pobyt a výzkum v přírodě
 • Set je tak vhodný pro zálesáky, průzkumníky i začínající entomology
 • Nikdy vás nenechá ve štychu na pospas divočině, ať už se vydáte kamkoliv
 • Binokulární dalekohled vám pomůže lépe poznat svět kolem nás
 • Kapalinový kompas zlepší orientaci v neznámých prostředích
 • Otočný úhloměr poslouží pro určení směru pohybu u pozorovaných objektů
 • Píšťalka vydává intenzivní zvuk o vyšších frekvencích pro rychlé přivolání pomoci
 • 2 vícekanálové vysílačky umožní komunikaci na vzdálenost až 3 km
 • Automaticky potlačují šum a nabízí funkce pro ovládání radiových frekvencí
 • Vestavěná funkce VOX umožňuje používat vysílačku v režimu hands-free
 • Pomocí náramku s křesadlem snadno rozděláte oheň za každého počasí
 • Tuto řadu vyrábí společnost Levenhuk pod záštitou známé TV stanice Discovery
 • Americká televizní stanice Discovery Channel vysílá ve 155 zemích ve 33 jazycích

Binokulární dalekohled

Hlavním prvkem celé sady je binokulární dalekohled, který vám pomůže lépe poznat svět kolem nás. Jedná se o dětskou zmenšeninu pro pozemské pozorování všeho druhu, která je postavena na střechových hranolech s jednoduchým centrálním zaostřováním. Protiskluzový povrch navíc zajistí bezpečný úchop a maximální komfort i při dlouhodobém používání, takže si tento binokulár oblíbí i velice nároční uživatelé.

Součástí přírodovědné výzkumné sady Discovery Basics EK90 je plnohodnotný binokulární dalekohled pro pozemské pozorování všeho druhu.

Vícekanálové vysílačky

Součástí této dodávky jsou také 2 vícekanálové vysílačky, se kterými můžete komunikovat až na vzdálenost 3 km při spojení vzdušnou čarou bez překážek. Každá jednotka je vytvořená tak, aby vás udržela ve spojení při vašich výpravách a venkovních aktivitách, jako jsou například oblíbené survival hry. Jedná se tedy o plnohodnotné vysílačky s automatickým potlačením šumu a funkcemi pro ovládání radiových frekvencí, které pracují s frekvenčním rozsahem 400 až 470 MHz. Vestavěná funkce VOX umožňuje používat zařízení v režimu hands-free, což vám rozváže ruce během práce v terénu. Vysílačkám nechybí pomocné LED světlo a jejich napájení obstarají 4 AAA baterie, které nejsou součástí balení.

Vysílačky ze sady Discovery Basics EK90 mají 3km dosah, aby vás udržely ve spojení při vašich výpravách a venkovních aktivitách.

Kapalinový kompas

Tento set rovněž zahrnuje kapalinový kompas, který by neměl chybět v žádné správné zálesácké výbavě. Tento první typ buzoly sestrojil český vynálezce Josef Ressel pro přesnější určování světových stran a tím i lepší orientaci a navigaci v terénu. Základem je tradiční kompas s osou střelky uloženou do safírových ložisek a s pouzdrem naplněným tlumící kapalinou, která zpomaluje pohyb střelky a tím zkracuje dobu jejího ustálení. Tyto prvky doplňuje otočný úhloměr k měření topografického azimutu, který poslouží pro určení směru pohybu u pozorovaných objektů.

Průzkumnický set Discovery Basics EK90 rovněž zahrnuje kapalinový kompas, který by neměl chybět v žádné zálesácké výbavě.

Čelová LED svítilna

Většinu dobrodruhů a trampů jistě potěší čelová LED svítilna, se kterou budete mít dostatek světla při rozličných aktivitách i bez použití rukou. Využijete ji například pro osvětlení cesty před sebou, během stavby stanu, při sekání dříví, během sbírání klestí i při mnoha dalších činnostech, které tak zvládnete i za zhoršených světelných podmínek s bravurní lehkostí. Nabízí možnost naklonění až do 45° a také 3 provozní módy, kdy máte na výběr mezi přímým, blikajícím nebo SOS režimem. Svítilna se pak může pochlubit kvalitním zpracováním, které garantuje maximální odolnost vůči různorodým externím vlivům, takže vám bude tato čelovka sloužit stále stejně spolehlivě a po mnohem delší dobu.

Čelová LED svítilna ze sady Discovery Basics EK90 usnadní cestování i mnoho činností za zhoršených světelných podmínek.

SOS píšťalka

Dodávaná píšťalka vydává intenzivní zvuk o vyšších frekvencích, aby upozornila záchranáře či blízké okolí na případnou nouzovou situaci, ať už půjde o zranění či ztrátu některého člena vaší výpravy. Když jde totiž o život, tak hraje roli každá vteřina, kterou tak zbytečně neztratíte obyčejným voláním o pomoc z plných plic. S touto nouzovou píšťalkou vás odvážní záchranáři či náhodní kolemjdoucí jen tak nepřeslechnou, což zvyšuje pravděpodobnost, že pomoc nakonec dorazí včas.

Integrovaný mini kompas zase zlepší orientaci v neznámých prostředích pro správně určení světových stran, když zrovna budete v koncích a nebudete vědět kudy kam. Pomocí rtuťového teploměru navíc můžete velice jednoduše zkontrolovat, jaké je aktuální počasí, díky čemuž lépe zvolíte svůj outfit pro náročné expedice a výšlapy.

Dodávaná SOS píšťalka ze sady Discovery Basics EK90 vydává intenzivní zvuk o vyšších frekvencích, aby upozornila záchranáře či blízké okolí na případnou nouzovou situaci.

Náramek s křesadlem

Náramek s křesadlem a s miniaturním kompasem je vhodný pro účely kempování a outdoorových výprav, kdy z vaší ratolesti udělá experta na přežití v divočině, který se nezalekne žádné výzvy. Pomocí křesadla tak rozděláte oheň za každého počasí, dokonce i za silného deště a větru, takže si vždy můžete uvařit něco dobrého k snědku nebo se ohřát u příjěmně plápolajícího ohně během chladných nocích. Navíc v případě nejvyšší potřeby můžete náramek vždy snadno rozvinout a získat z něj pevné lano, například pro vázání obinadla, stahování dřeva či jiných předmětů i pro celou řadu dalších činností.

Náramek s křesadlem z vás udělá experta na přežití v divočině, který se nezalekne žádné výzvy.

Ze života hmyzu

Průzkumnická sada Discovery Basics EK90 je vhodná pro všechny začínající zoology, kteří se chtějí věnovat entomologii a dalším souvisejícím oborům, jako je lepidopterologie, odonatologie, hymenopterologie, koleopterologie, arachnologie, apidologie, parazitologie či forézní entomologie. V sadě tak naleznete celou řadu praktických pomůcek pro sběr a výzkum těchto drobných živočichů, včetně ruční lupy, síťky na motýly, sběrné nádobky, pinzety a 6 plastových napodobenin hmyzu.

Průzkumnická sada Discovery Basics EK90 je vhodná pro všechny začínající zoology, kteří se chtějí věnovat entomologii a dalším souvisejícím oborům.

Vak pro snadné přenášení

Součástí této dodávky je také sportovní vak, do kterého se vejdou všechny zahrnuté přírodovědné potřeby pro pohodlné skladování a přenášení z místa na místo. Tuto průzkumnickou sadu si tak můžete vzít kamkoliv s sebou, ať už půjde o tuzemské či zahraniční expedice za zajímavými exempláři. Sáček se zavírá jednoduchým stažením šňůrek, se kterým tak nebude mít vaše ratolest žádné obtíže. Navíc je vyrobený z plně omyvatelného materiálu, což potěší všechny starostlivé maminky během čištění nebo praní prádla.

Součástí sady Discovery Basics EK90 je také sportovní vak s uzavíráním na šňůrky pro pohodlné skladování a přenášení.

Discovery

Discovery Channel je původně americký satelitní a kabelový televizní kanál, který je v současné době vysílaný ve 155 zemích ve 33 různých jazycích. Společnost Discovery Communications tak nabízí milionům lidí příležitost objevovat a uspokojovat svou zvědavost. Nabízí působivou kombinaci příběhů napříč jednotlivými žánry, včetně světa vědy a techniky, badatelských průzkumů, dobrodružných a historických výprav a detailních pohledů na lidi, místa a organizace, které utvářejí svět, ve kterém žijeme.

Discovery Channel je původně americký satelitní a kabelový televizní kanál, který je v současné době vysílaný ve 155 zemích a ve 33 různých jazycích.

Specifikace

 • Výrobce: Levenhuk
 • Značka: Discovery
 • Produktová řada: Basics
 • Model: EK90
 • Part Number: 79664
 • Určení: průzkumnická sada
 • Uživatelská úroveň: začátečník
 • Oblasti použití: turistika, outdoor, kempování, zálesáctví, biologie a zoologie

Pozorovací dalekohled

 • Typ dalekohledu: binokulární
 • Antireflexní vrstva: Ano
 • Typ hranolu: střechový
 • Způsob zaostřování: centrální

Kompas

 • Typ kompasu: kapalinový
 • Skládací konstrukce: Ano
 • Zaměřovací drát: Ano
 • Štěrbina zaměřovače: Ano

Vysílačka

 • Počet vysílaček v sadě: 2 ks
 • Provozní frekvence: 400 až 470 MHz
 • Celkový počet kanálů: 22
 • Automatické potlačení šumu: Ano
 • Výkon vysílače: 0,5 W
 • Komunikační dosah: do 3 km (podle prostoru)
 • Zdroj napájení: 4x AAA baterie
 • Funkce: ovládání hlasitosti, hlasové ovládání VOX, monitorování rádiových frekvencí, skenování, zámek klávesnice

Svítilna

 • Technologie: LED
 • Typ svítilny: čelovka
 • Nastavitelný držák: Ano
 • Úhel náklonu: až 45°
 • Režimy: stálé svícení, blikání, signál SOS
 • Napájení: 3x AAA baterie (nejsou součástí balení)

Píšťalka

 • Velikost píšťalky: S
 • Použitý materiál: ABS plast, korek

Fyzické vlastnosti

 • Barva: mix barev
 • Čistá hmotnost: 840 g
 • Hmotnost balení: 890 g
 • Rozměry balení (Š x V x H): 21 x 19 x 11 cm

Obsah balení

 1. 1x binokulární dalekohled
 2. 2x vícekanálová vysílačka
 3. 1x dynamo LED svítilna
 4. 1x nouzová píšťalka
 5. 1x kapalinový kompas
 6. 1x ruční lupa
 7. 1x pinzeta
 8. 1x síťka na motýly
 9. 1x sběrná nádoba na vzorky
 10. 6x napodobenina hmyzu
 11. 1x náramek s křesadlem
 12. 1x sportovní vak
 13. 1x uživatelský návod k použití

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní
Záruka: 3720 dní
Hmotnost: 0.84 kg
Materiál: plast
Vhodné od: 6 let
Flag - Prodloužená záruka: Záruka 10 let
Zaměření sady: Pro malé průzkumníky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
×