❗️❗️DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY ❗️❗️ Objednávky klasicky přijímáme jen potvrzení se může protáhnout a následná expedice také, proto prosíme o trpělivost je to z důvodu velkého zájmu o naše služby. Tím pádem i telefonní linky budou hůře dostupné, ale na email se budeme snažit odpovědět v co nejkratším termínu, ale i zde prosíme o trpělivost. !! !! Doporučujeme nás spíše kontaktovat e-mailem NEŽ TELEFONICKY !!

Solarmi OffGrid 2000 ostrovní solární elektrárna, 580Wp, 150Ah, 2 kW

Kód: 4IWISOPGWL0049
Neohodnoceno
Značka: Xtend Solarmi
40 681 Kč
NA DOTAZ (před objednáním si ověřte dostupnost) !!
Xtend Solarmi OffGrid 2000; Tato sestava obsahuje vše pro instalaci malé ostrovní elektrárny pro Vaši chatu. Výběr komponent je s ohledem na nabíjení přes všední den a využívání energie přes víkend. Instalovaných 580W...

Detailní informace

akce pro registrované
Akční ceny
Pro registrované zákazníky máme akční nabídky se slevami až 15% nebo akční cenou jen pro Vás. Akce se vztahují jen na platbu hotově nebo převodem. Bližší informace na info@megabike-cyklo.cz

Detailní popis produktu

Xtend Solarmi OffGrid 2000

Tato sestava obsahuje vše pro instalaci malé ostrovní elektrárny pro Vaši chatu. Výběr komponent je s ohledem na nabíjení přes všední den a využívání energie přes víkend. Instalovaných 580Wp je však využitelných vždy!

Tato sestava slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím měniče využívána pro napájení spotřebičů. To vše bez nutnosti el. přípojky.
Tento model ostrovní (offgrid) elektrárny se hodí do všech míst, kde není přípojka el. sítě. V elektrárně jsou vybrané komponenty tak, aby byla udržena rozumná cena, ale aby elektrárna dlouho a dobře sloužila. Volba baterií je s ohledem na občasné používaní cca 3cykly/týden. Zvolené gelové baterie s AGM separátorem jsou vhodné i pro cyklické používání, ale z povahy olověných akumulátorů je cyklická životnost nižší než u LiFePO4 akumulátorů. Pro tyto účely jsou však vhodné.

2 ks 150Ah akumulátorů v sadě se spojují též dodávanou propojkou do série pro získání napětí 24V, které je vhodnější než pouze 12V.
Kapacita akumulátorů je dostatečná pro zapnutou lednici, pohodlné večerní sledování televize, večerní svícení LED žárovkami, nabití mobilu/tabletu či příležitostnou práci na notebooku. Dost energoe tak zůstane i pro občasný provoz domácích/zahradních el. nástrojů. Přes týden je dostatek energie pro napájení alarmu, wi-fi routeru apod.

Dva kvalitní solární panely s celkovým výkonem 580Wp s garancí výkonu 30 let jsou pomocí jejich vlastních kabelů spojené sériově a spolu s akumulátory se připojují k dodávanému velmi kvalitnímu MPPT regulátoru EPsolar XTRA 20A, který zvyšuje účinnost systému min. o 30%.

Pro ochranu baterií je součástí 300A pojistka, která se instaluje přímo na + terminál baterie. Pro chranu celého systému proti atmosferickému přepětí dodáváme svodič přepětí. Ten se instaluje mezi solární panel a regulátor.
Součástí sestavy je také prověřený výkonný 2kW měnič na 230Vac s čistým průběhem sinusovky. Zvládne tak vysoké rozběhové proudy např. lednice a je vhodný i pro motorové zátěže.

Sada neobsahuje:

  • Solární kabel potřebné délky pro propojení solárních panelů s regulátorem
  • Střešní držák, který lze tak lépe nahradit v případě jiného typu umístění
  • Drobný elektroinstalační materiál

Schéma zapojení:


Elektrárna vyrobí v bezoblačném dni kolem 2kWh el. energie, která stačí na běžný provoz chaty nebo si lze tuto energii představit tak, že 2kW boiler bude ze slunce nahříván po dobu jedné hodiny. Za jeden rok Vám elektrárna vyrobí ze slunce zhruba 490kWh el. energie.

Odpovědi na technické otázky naletnete v technické podpoře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Solární elektrárny
Záruka: 26
Výstupní napětí (V): 230
Výstupní výkon (W): 2000
Tvar výstupního napětí: sinus
Výrobce: Xtend Solarmi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
×